Skontaktuj się z nami Telefon tel. 698 989 783 lub Skrzynka pocztowa info@biglittlethings.edu.pl
PL EN
Telefon Ikona poczty elektronicznej

Organizacja

GODZINY
OTWARCIA

Przedszkole Big Little Things jest czynne

OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU

W GODZINACH 7.30-18.00


Nie mamy przerwy wakacyjnej i ferii. Pracujemy przez cały rok, z wyjątkiem 3-5 dni roboczych. Ich dokładne daty podajemy rodzicom na zebraniach organizacyjnych we wrześniu

GRUPY

Nasze przedszkole to cztery obszerne sale dla czterech oddziałów przedszkolnych. W tym roku szkolnym mamy przyjemność pracować z trzylatkami z grupy Lisków, czterolatkami z grupy Jeżyków, pięciolatkami z grupy Zajączków i najstarszymi, sześcioletnimi Niedźwiadkami (roczne przygotowanie przedszkolne – zerówka).


Niedźwiadki

Grupa dla trzylatków

Liski

Grupa dla czterolatków

Jeżyki

Grupa dla pięciolatków

Zajączki

Grupa dla sześciolatków
(roczne przygotowanie przedszkolne – zerówka)

ADAPTACJA

Pierwsze dni w przedszkolu to wyzwanie zarówno dla dzieci jak i rodziców. W Big Little Things opracowaliśmy program adaptacji, który pomaga naszym przedszkolakom naturalnie, płynnie, stopniowo, bezproblemowo wejść w życie przedszkolne.

 1. Pierwszą okazją do poznania kolegów, koleżanek i nauczycieli jest piknik integracyjny w Parku Szymańskiego organizowany w sierpniu.
 2. Następnie zapraszamy rodziców na warsztaty z dr Anetą Babiuk-Massalską, naszym psychologiem przedszkolnym.
  To okazja do zapoznania się z całym wachlarzem zachowań i reakcji, jakie mogą towarzyszyć dzieciom na początku przedszkolnej przygody. Rodzice mają także możliwość zadać pytania i porozmawiać o indywidualnych potrzebach swojego dziecka, które są istotne dla jego poczucia bezpieczeństwa.
 3. Dzień przed rozpoczęciem roku szkolnego to czas na pierwszą wizytę w przedszkolu. Obejrzenie sali, szatni i łazienki, sprawdzenie znaczka na krzesełku i półeczce.
 4. Kolejnego dnia zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do udziału w zajęciach integracyjnych.
  Trwają one od 9.30 do 13.00 i polegają na wspólnym przeżywaniu “zwykłego” przedszkolnego dnia. Zaczynamy od półgodzinnych zajęć, potem jest śniadanie, wyjście na dwór i powrót do sali. Znów zapraszamy dzieci na krótkie zajęcia, po których mamy czas na zabawę. O 12.30 jest obiad. Po obiedzie dziecko może spędzić czas w przedszkolu na popołudniowym odpoczynku lub wrócić z rodzicem do domu.
 5. Następnego dnia rodzice przekazują dzieci pod opiekę nauczycieli. W zależności od potrzeb i możliwości dzieci, dostosowujemy dalsze kroki adaptacji i omawiamy je indywidualnie z rodzicami.

W codziennej komunikacji, oprócz popołudniowych rozmów przy odbieraniu dzieci, korzystamy też z aplikacji LiveKid.

Rodzice dostają do niej dostęp w pierwszym dniu uczęszczania dziecka do przedszkola.

Dzięki temu mogą:

 • oglądać i pobierać zdjęcia
 • sprawdzać jadłospis
 • pisać wiadomości do nauczycieli
 • zaznaczać nieobecności i odwoływać posiłki
 • sprawdzać i opłacać rachunki